Tinédzserek ugranak a vízbe a Canal Saint-Martin fölött átívelő hídról a több mint 35 Celsius-fokos hőhullám idején Párizsban, még május 29-én

Fotó:

Telmo Pinto/NurPhoto via AFP

Franciaországban a mérések 1947-es kezdete óta a legmelegebb napot regisztrálták – közölte az ország meteorológiai szolgálata. Ezzel megdőlt a kedden felállított rekord, miközben az országban már áramkimaradásokat okoz a hőség – írja a BBC.

Az ország nyugati részében több tízezer ház maradt áram nélkül. Párizsban és számos más régióban a hőmérséklet szerdán meghaladta a 40 fokot.