Kelemen Hunor a declarat, la votul de învestitură a Guvernului Veștea, că există un singur câștigător după negocierile duse de premierul desemnat și criza politică prelungită, dar că acesta nu se află în sală: ”Felicitări, George Simion! S-a încheiat o epocă și nu știm ce ne-așteaptă”, a continuat Hunor.
Parlamentarii UDMR au părăsit sala la votul pentru învestirea Guvernului Veștea.
- articolul continuă mai jos -
știre în curs de actualizare
Lasă un răspuns Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.













