Kelemen Hunor, Foto: Inquam Photos / George Calin

Parlamentarii UDMR vor părăsi sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veștea, a declarat luni seară liderul formațiunii, Kelemen Hunor.

Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăsi sala, Kelemen Hunor a răspuns: „Părăsim sala”.

Kelemen Hunor a reafirmat că UDMR ar vota un guvern cu PNL și USR, informează Agerpres.

Urmăriți în timp votul din Parlament privind învestirea Guvernului Veștea, LIVETEXT pe HotNews.