Monica Anisie, nominalizată ministru al Educației în Guvernul Veștea, a declarat, luni, în comisiile de învățământ din Parlament, că nu i s-a cerut demisia de onoare din PNL, astfel că nu vede de ce ar demisiona din partid.

„Eu nu-mi amintesc ca până la această oră să fi fost exclusă din PNL. Nu îmi voi da demisia niciodată din PNL. Sunt membră de o viață aș putea spune și nu văd care este motivul pentru care ar trebui să părăsesc PNL”, a declarat Monica Anisie.

- articolul continuă mai jos -

„Nu mi s-a cerut demisia de onoare, prin urmare nu văd de ce mi-aș da eu demisia. Sunt mândră că sunt nominalizată de colegii de la PNL. Am fost votată de bucureșteni să îi reprezint în Senat din partea PNL”, a subliniat Anisie.

Ea a mai susținut că nu a trădat principiile liberale: