Ministerul Sănătății a publicat, duminică, pe pagina de Facebook, o serie de recomandări pentru populație, în contextul codului galben de caniculă în mai multe regiuni ale țării.
„Temperaturile extreme pun o presiune mare pe organismul nostru. Pentru a trece cu bine peste valul de căldură și a te proteja, urmează măsurile simple, dar vitale, recomandate de medici”, notează Ministerul Sănătății.
- articolul continuă mai jos -
Recomandările pentru populație:
evitați expunerea prelungită la soare între orele 11 – 18












