16-kondygnacyjne budynki mają powstać na terenie przy Galerii Przymorze. Część mieszkańców protestuje przeciwko tej inwestycji.
Wniosek dotyczący budowy zespołu budynków zamieszkania zbiorowego z częścią usługową i garażem podziemnym został złożony dla działki należącej do właściciela Galerii Przymorze. Zgodnie z dostępnymi informacjami chodzi o trzy 16-kondygnacyjne obiekty.
Sprawa wywołała żywą dyskusję na Przymorzu. Mieszkańcy rozpoczęli organizowanie protestów przeciwko inwestycji, a temat pojawił się podczas spotkań organizowanych przez lokalnych samorządowców i rady dzielnic. Mieszkańcy protestują, wskazując na utratę terenów zielonych, dalsze dogęszczanie zabudowy i obawy dotyczące przyszłego przeznaczenia obiektów. Inwestor odpowiada, że trwają prace nad ostateczną koncepcją przedsięwzięcia, a szczegóły projektu zostaną przedstawione w późniejszym terminie.
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Materiał promocyjny
