Deputatul Florin Roman, care şi-a anunţat candidatura la o funcţie de vicepreşedinte al PNL la Congresul Extraordinar de duminică, a opinat, sâmbătă, că ştie că „nu va fi uşor”, susţinând că „cei care acceptă astfel de candidaturi trebuie să se gândească serios să pună şi o valiză la uşă”, transmite Agerpres.
„Am depus candidatura de vicepreşedinte PNL, pentru moţiunea Ilie Bolojan. Ştiu că nu va fi uşor, traversăm momente dificile, în care cei care acceptă astfel de candidaturi trebuie să se gândească serios să pună şi o valiză la uşă. Ne-am întors la vremuri întunecate”, a scris, pe Facebook, deputatul liberal din Alba.
- articolul continuă mai jos -
El a transmis că Ciprian Ciucu, care a anunţat că nu va candida la funcţia de prim-vicepreşedinte al PNL , deşi a primit o astfel de propunere din partea colegilor de partid, este „o mare pierdere pentru conducerea PNL” şi că liberalii sunt alături de el şi au încredere în el.
„Ştiu ca suntem ţinte fixate, că vor mai fi astfel de episoade, că se vor vărsa atacuri la persoană la greu, ca vor fi şi lături aruncate din simplul motiv că, după mulţi ani, PNL nu va mai fi condus nici de la Cotroceni, nici din alte zone gri. Mă bucur totuşi că mai putem decide noi, liberalii, cine ne sunt conducătorii, mai ales după ce un tribunal din Ilfov a dat o decizie ce suprima flagrant democraţia şi strategia internă a unui partid”, a mai scris Roman.














