Minden óriásplakátot leszedetne a főváros, ötödére csökkentenék a hirdetőoszlopok számát is – erről beszélt Kiss Ambrus Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója az MTI tudósítása szerint. A közterületi hirdetések szabályozó törvényjavaslat visszaadná az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére, ezzel széles jogokat biztosít a reklámeszközök tiltására is.

Kiss Ambrus elmondta: minden óriásplakátot leszedetnének Budapesten, jeleneleg összesen 8393 12 négyzetméternél nagyobb felületű hirdetőhelyek van bejelentve. A városvezetés azt is javasolja majd a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy csak ott maradjanak meg a hirdetőoszlopok, ahol annak várostörténeti hagyománya van: a módosítással a mostani 955 hirdetőoszlop az ötödére csökkenne.

Emellett a reklámhálókra teljes tiltást rendelnénk el törvényi felhatalmazás alapján.

A főigazgató úgy fogalmazott:

azt hiszem, hogy ez jelentős városképi változás lesz majd.