Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Se az óriásplakátok és hasonló eszközök betiltása, se a hirdetőoszlopok visszaszorítása nem jelent bevételkiesést a Fővárosi Önkormányzatnak – tájékoztatták a Telexet. Ezek nagy részéből a fővárosnak eddig sem származott pénze.A parlament tiszás többsége kedden szavazta meg azt a törvényt, amellyel ősztől betiltják a reklámhálókat, gigaplakátokat, valamint a szabadon álló citylight reklámfelületeket. Az óriásplakátokat nem tiltották be, azok szabályozását minden településen a helyi önkormányzatok kezébe adták.A budapesti Főpolgármesteri Hivatal meg sem várta a törvény megszavazását, már múlt héten benyújtott egy rendelettervezetet, amellyel radikálisan visszaszorítaná a közterületi hirdetések lehetőségeit. Ennek megfelelően:az óriásplakátokat és hasonlókat teljesen betiltanák;a házak tetejéről is mindent letiltanának az úgynevezett vonalas hirdetéseket leszámítva;hirdetőoszlopok pedig csak néhány belvárosi sugárúton maradhatnának.Megkérdeztük a Fővárosi Önkormányzattól, hogy a közterületi reklámok nagy részének betiltása nem jár-e majd nekik jelentős bevételkieséssel. Válaszuk szerint nem, mert az elmúlt két évtizedben ugyanis nem adtak közterületi óriásplakátoknak és hasonló eszközöknek közterület-használati hozzájárulást, így azokból nem is keletkezett bevételük.Az utasváróval egybeépített citylight reklámeszközöket a rendelettervezet nem érinti, azok továbbra is működhetnek majd. Ezek esetében a 2006-ban, 25 évre megkötött szerződés szerint a fedett utasvárók létesítése és fenntartása jelenti az ellenszolgáltatást, vagyis ezekből közvetlen pénzügyi bevétel eddig sem származott.A hirdetőoszlopokra ugyancsak 2006-ban, 25 évre kötött szerződés alapján a Fővárosi Önkormányzat az azokból származó nettó árbevétel 15 százalékára, de legalább évi 45 millió forintra jogosult. A hirdetőoszlopok száma ugyan a felére csökken, várakozásunk szerint azonban az ezekből származó nettó árbevétel nem lesz alacsonyabb, mivel az óriásplakátok eltűnésével a megmaradó hirdetőoszlopok reklámpiaci értéke megnő, így a fővárosi bevétel sem csökken.A főváros rendelettervezetéről itt írtunk hosszabban.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek
Elmagyarázta Karácsony hivatala, miért nem jelent bevételkiesést, hogy betiltanák a közterületi reklámok nagy részét
Az óriásplakátokat betiltaná, a többi reklámfelületet nagyon erősen korlátozná a Főpolgármesteri Hivatal rendelettervezete.














