Klaipėdoje ketvirtadienį pakrikštijus 12 mln. eurų (be PVM) vertės pirmąjį Lietuvoje žaliuoju vandeniliu ir elektra varomą atliekų surinkimo laivą „Rasa“, susisiekimo ministras sako, kad tokios transporto priemonės per dešimtmetį taps svarbia šalies energetikos ir transporto dalimi.
„Reikės dar ne vienų metų, kol vandenilis įsitvirtins, nes tai yra brangi ir nauja technologija, tačiau tikiu, kad kaip ir elektromobiliai, kaip ir atsinaujinanti energetika per elektrą, taip ir vandenilis per ateinantį dešimtmetį užims labai svarbią vietą mūsų energetikoje ir transporte“, – Klaipėdos uosto direkcijos laivyno bazėje ketvirtadienį žurnalistams sakė Juras Taminskas.
„Vandenilis yra dabarties pradžia. Tai pirmas žingsnis, kuomet jau į Lietuvą atėjo vandenilis“, – pridūrė jis.
Laivą statė Vakarų laivų gamyklos (VLG) grupės bendrovė Vakarų Baltijos laivų statykla kartu su Estijos laivų statybos bendrove „Baltic Workboats“.
Ministro teigimu, Klaipėdos jūrų uoste tanklaivis tarnaus ne vieną dešimtmetį: „Dvi mažos valstybės, Lietuva ir Estija, geba sukurti šiuolaikinį technologinį produktą, šiuolaikinį inovatyvų laivą.“






