|00:00

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pirmoji Lietuvoje investavo į žaliojo vandenilio gamybą ir nuo šiol pradeda jo prekybą visiems pageidaujantiems vartotojams – penktadienį Klaipėdos uoste atidaroma pirmoji vandenilio stotelė, praneša „Vakarų ekspresas“.

Taip pat sudarytos sąlygos žaliuoju vandeniliu papildyti vandens transportą.

Pasak direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako, jau iki oficialaus stotelės atidarymo jau buvo juntamas verslo susidomėjimas. Uosto direkcija yra pasirašiusi bendradarbiavimo protokolus su LTG grupe, krovinių kompanija „Bega” bei sunkiojo transporto gamintoja „Volvo Trucks”.

Preliminariai skaičiuojama, kad kilogramas žaliojo vandenilio Klaipėdoje galėtų kainuoti apie 15 eurų. Klaipėdoje per metus planuojama pagaminti 127 tonas vandenilio.