Klaipėdoje atidaryta pirmoji Lietuvoje žaliojo vandenilio gamybos ir pildymo bazė. Pirmiausia šiuo vandeniliu bus pildomi uosto laivai, ateityje – visas juo varomas transportas.

Klaipėdietis Elijus vandeniliu varomą automobilį įsigijo prieš metus – sako, rūpi, kad neterštų aplinkos.

„Pirmą kartą įsipyliau Geteborge, Švedijoje, automobilis buvo pirktas Norvegijoje. Turėjau pilną baką ir taupiau iki šios dienos. Pravažiavau asmeniškai 760 km su 5,6 kg“, – teigia jis.

Iki šiandienos, kai Klaipėdos uoste atidaryta pirmoji šalyje vandenilio stotelė, Elijui buvo likę nuvažiuoti 23 kilometrus.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruoti 6 automobiliai, kurie gali būti varomi žaliuoju vandeniliu. Tikimasi, kad sukūrus infrastruktūrą – t. y. atidarius tokią stotelę ne tik Klaipėdoje, bet ir Vilniuje, tokių automobilių šalyje daugės.