Klaipėdos jūrų uoste penktadienį oficialiai atidaryta pirmoji Lietuvoje žaliojo vandenilio gamybos ir pildymo stotelė. Ilgainiui čia savo transporto priemones galės užsipilti gyventojai ir verslas.
Uosto vadovo Algio Latako teigimu, tai nedidelės apimties vandenilio gamybos įrenginys – 2,25 megavato galios stotelėje elektrolizės būdu kasmet bus galima pagaminti iki 127 tonų šio švaraus kuro.
A. Latako teigimu, iš pradžių čia pagamintą vandenilį uostas naudos tik savo reikmėms.
„Pirmiausia jį naudosime savo reikmėms, kol derinsime, ieškosime visų pačių geriausių sprendimų, kad ta gamyba būtų efektyvi, būtų pasiektas maksimalus našumas, būtų išaugta norima vandenilio gamyba“, – žurnalistams Klaipėdoje penktadienį sakė A. Latakas.
„Tikslas – uostą daryti žalią. Yra ir tam tikra komercinė prasmė, nes laivybos linijos pasirinkdamos uostus, į kuriuos plaukia, kur veža krovinius, žiūri, ar uostai turi galimybes priimti ne tik laivus, kurie varomi iškastiniu kuru, bet ir suteikti kitokios rūšies kuro“, – kalbėjo uosto vadovas.






