Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste penktadienį atidaryta pirmoji Lietuvoje žaliojo vandenilio stotis. Uosto direkcijos teigimu, projektas atvers galimybes aplinkai draugiškais degalais pildyti lengvuosius automobilius ir sunkųjį transportą.
Bendrovė skelbia, kad projektas, atveriantis Lietuvai daugiau galimybių plėtoti žaliąją energetiką, kartu yra ir nuoseklaus Klaipėdos uosto direkcijos darbo kuriant modernius bei tvarius sprendimus rezultatas.
„Prieš kelerius metus žaliasis vandenilis Klaipėdos uoste buvo tik vizija, drąsi svajonė, nedavusi ramybės ir kvietusi leistis į kelionę nepramintu keliu. Šis kelias nebuvo paprastas – daug kur buvome pradininkai, sprendėme klausimus, į kuriuos, atrodė, atsakymų dar nėra surasta, tačiau leido sukaupti neįkainojamą patirtį. Šiandien atveriame pirmąją Lietuvoje žaliojo vandenilio bazę ir žengiame į naują energetikos etapą“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Susisiekimo ministras Juras Taminskas teigia, kad šis projektas yra didelis ne tik Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, bet ir visos šalies laimėjimas.
„Visi keliai veda į Klaipėdą, o Klaipėdos uostas – į pasaulį. Nebūtina skristi ar važiuoti traukiniu – galima plaukti arba važiuoti elektra ar vandeniliu varomu transportu. Tai rodo, kad mes turime infrastruktūrą, kuri yra ir vakarietiška, ir progresyvi. Tikiu, kad nereikės laukti dešimtmečio, kad būtume pilnai nepriklausomi nuo iškastinio kuro. Tai didžiulis ne tik uosto, bet ir visos šalies laimėjimas“, – pranešime cituojamas jis.






