Vyriausybė pritarė siūlymui paspartinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pietinės dalies plėtrą, pritraukiant privačių investicijų ir sukuriant apie 100 hektarų (ha) naują teritoriją vidinėje uosto akvatorijoje.
Trečiadienio posėdyje pritarta Susisiekimo ministerijos parengtam projektui.
Numatoma, kad nauja teritorija būtų formuojama pietinėje uosto dalyje, o investuotojai-nuomininkai būtų atrenkami viešo konkurso būdu, taikant konkurencinio dialogo procedūrą.
Potencialių investuotojų pradinių įnašų suma turėtų siekti ne mažiau kaip 300 mln. eurų.
Aiškinamajame rašte teigiama, kad dabartinis teisinis reguliavimas neleidžia ankstyvoje projekto stadijoje išnuomoti dar nesuformuotos uosto teritorijos ir pritraukti privataus kapitalo infrastruktūrai finansuoti. Todėl siūloma nustatyti specialų teisinį režimą, skirtą tik šiam projektui.






