Vyriausybė pritarė, kad beveik visos bendrovės „Smiltynės perkėla“ akcijos būtų perduotos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai kaip papildomas įnašas įstatiniam kapitalui didinti.

Tai numatyta Susisiekimo ministerijos parengtame nutarimo projekte, kuriam Ministrų kabinetas pritarė trečiadienio posėdyje.

Taip Susisiekimo ministerija siekia optimizuoti sektoriaus įmones – teigiama, kad, nors per paskutinius 5 metus keleivių ir transporto priemonių perkėlimo keltais kainos padidėjo kone dvigubai, šią paslaugą teikiančios „Smiltynės perkėlos“ finansinė padėtis nėra gera.

Klaipėdos jūrų uostui bus perduota daugiau nei 329 tūkst. „Smiltynės perkėlos“ akcijų, kurios priklauso valstybei ir jai suteikia 99,61 proc. balsų. Nepriklausomo turto vertintojo nustatyta akcijų rinkos vertė yra 9,24 mln. eurų.

Taip Klaipėdos jūrų uosto direkcija taps „Smiltynės perkėlos“ patronuojančia bendrove ir iš smulkiųjų akcininkų išpirks likusias akcijas.