A hét második felében még nagyobb fokozatra kapcsol a meleg. Összegyűjtöttük, mikre érdemes figyelni.
A következő napokban csak rosszabb lesz: jön a 39 fokos kánikula. Éjjel is izzadni fogunk.
Akár 40 fok is lehet a hét végére, ítéletidő jön.
Elfogynak a hűsítő zivatarok,sőt, még felhőt is csak nagyítóval fogunk találni az ország fölött.
Amíg megérkezik a lehűlés, addig 40-41 fok és rekordhőség is lehet.
Pénteken és szombaton 38, vasárnap 39, hétfőn pedig akár már 40 fok is lehet a legfrissebb előrejelzések szerint.
Hőségriadó van érvényben, akár 37 fok is lehet.
Az enyhülés előtt azonban még tovább fokozódik a hőség, akár az abszolút melegrekord is megdőlhet.