Az embert próbáló kánikula java még csak most jön – írja az Időkép. Az előrejelzés szerint szombaton néhol már megközelítjük majd a 40 fokot, majd vasárnap már többfelé el is érjük, néhol 41 fokot is mutathatnak a hőmérők a legmelegebb délutáni órákban.

Tetőzik a kánikula

Az extrém hőség jövő hét elején tetőzik majd, mindez azt jelenti, hogy az előrejelzések szerint bizonyára megdől majd az eddigi rekord – hazánkban az eddigi legmelegebbet, 41,9 fokot Kiskunhalason mérték 2007. július 20-án –, sőt

az Alföldön akár 42 fok is lehet majd.

Már látszik az enyhülés