Amíg megérkezik a lehűlés, addig 40-41 fok és rekordhőség is lehet.
A jövő hét elején északnyugat felől már kissé hűvösebb levegő szivároghat a Kárpát-medencébe, a soproni fáklyadiagram alapján az ország északnyugati részén ekkor már néhány fokot enyhülhet az idő – közölte a HungaroMet a Facebookon. https://www.facebook.com/HungaroMet/posts/pfbid02umLRr4VL3Yk92dczhPcT3CcbdcCqPTeLp6ePqTv3Wawkr2aRQXVGjKdNuBd9XYWlA nagyobb területet lefedő és markánsabb lehűlés, azonban inkább a jövő hét közepén érkezhet meg, így a hét második felére mérséklődhet a hőség. Ezzel együtt a záporok és zivatarok kialakulásának valószínűsége is növekszik – írják.Azonban addig még nagyon súlyos forróságot kell elviselnünk. A tájékoztatás szerint a következő napokban tovább emelkedik a hőmérséklet, helyenként a 40-41 fokot is meghaladhatja a csúcsérték.az éjszakák egyre kevésbé hoznak felfrissülést.a hőhullám pedig a jövő hét elején tetőzik.Szombat hajnaltól az ország nagy részén harmadfokú, vörös riasztás lesz érvényben a hőség miatt. https://hvg.hu/zhvg/20260625_urge-vorsatz-diana-hohullam-kanikula-eghajlatvaltozas-europa-magyarorszag-hoseg-mezogazdasagNyitóképünk illusztráció, fotó: HVG / Szondy Dalma.
Hozzászólások











