Fokozódik a forróság a hét hátralévő részében, hétvégére akár 40 fok is lehet.

Habár hétfőn több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt, a hét későbbi szakaszában fokozatosan eltűnik a csapadék lehetősége és csak a szárazság marad, írja az Időkép.

Kedden már jóval kevesebb helyen, többségében a Duna-Tisza közén és néhol a nyugati, valamint keleti, északkeleti határnál lehetnek záporok, néhol pedig lehet villámlás és kiadós öntözés is előfordulhat.

Szerdán már alig pár csepp eső lesz csak, csütörtökre pedig teljesen kiszárad a levegő.

A felhőket szinte keresni kell majd az ország fölött, alig néhol jelenhet meg vékony fátyol vagy kisebb gomoly. Csapadékra aztán a hét végéig nincs kilátás, így érdemes a még most érkező zivatarok vizét gyűjteni, és később azzal locsolni a kerteket.