Az I csoportban a nagy kérdések már a második forduló előtt eldőltek, így a franciák és a norvégok helyosztót játszhattak az 1., a szenegáliak és az irakiak pedig a 3. helyért.

A francia–norvég meccs már akkor eldőlt, amikor a norvég intéző az öltöző faliújságjára rajzszögelte a válogatottja összeállítását. Ebben ugyanis senki sem szerepelt azok közül, akik 3-2-re verték Szenegált. Ståle Solbakken a norvég B válogatottat küldte pályára. Volt már ilyen a világtörténelemben, de a norvégnál sokkal magasabb jegyzett válogatottaknál, mint például a spanyol. És nem olyan meccsen, amelyiknek még tétje van a csoportelsőség szempontjából. Solbakken azonban úgy volt vele, hogy az ő legfőbb céljuk a továbbjutás volt, az pedig már így is, úgy is megvan, matekozni pedig kár a továbbiakra nézve.

A norvég B

Fotó:

RODOLFO BUHRER/AGIF via AFP