A norvég labdarúgó-válogatott a második csoportmérkőzését is megnyerte az észak-amerikai világbajnokságon, így biztosan bejut a 32 közé. Az majd a franciák elleni csoportrangadón dől el, hogy az első vagy a második helyen lépnek tovább Erling Haalandék.

A norvégok rendesen bekezdtem a meccsbe, az első percekben négy pontrúgást is kiharcoltak, bár ezek közül Ajer fejese volt a legveszélyesebb a 3. percben, de akkor sem sikerült vezetést szerezni. Sokáig Ödegaard közeli lövése volt a legnagyobb ziccer, amit Mendy hatalmas bravúrral, karral védett, de a szünet előtt összejött az északi előny: a Ryerson sérülése miatt becserélt Pedersen a 43. percben talált be.

Alig indult újra a meccs a szünet után, amikor Haaland ballábas lövése akadt be és úgy tűnt, hogy hamarosan lezárja a meccset Norvégia. Jött aztán gyorsan egy szenegáli szépítés, de Haaland ismét villant: ezúttal jobbal, a léc segítségével lőtt a kapuba.

Az első két vébémeccsén négy gólt szerzett a Manchester City játékosa.

Illusztris társaságba került, ugyanis mindössze a hatodik olyan labdarúgó, aki legalább két gólt szerzett az első két vb-meccsén, a nagy elődök közt ott van Kocsis Sándor is, akinek négy találkozón át tartott ez a sorozata.