Przez lata był sceną dla największych gwiazd i miejscem spotkań kilku pokoleń fanów muzyki. Teraz lokal przy Piotrkowskiej czeka na zmianę - właśnie ogłoszono przetarg na jego prowadzenie.

Jesienią do kultowego przed laty klubu przy ul. Piotrkowskiej 77 wkroczył komornik w asyście policji oraz przedstawicieli Zarządu Lokali Miejskich i spółki Łódzkie Nieruchomości. Powodem była eksmisja dotychczasowego najemcy – firmy Corona CD, należącej do Bogdana i Marii Wysockich.

W związku z zadłużeniem sięgającym około 2,5 mln zł z tytułu niezapłaconego czynszu, już 27 sierpnia w kamienicy przy Piotrkowskiej 77 odłączono energię elektryczną we wszystkich lokalach. W budynku funkcjonował m.in. Konsulat Honorowy Ukrainy w Łodzi, prowadzony przez Bogdana Wysockiego, a także należące do niego Klub Spadkobierców i Pub 77.

Od 22 września lokal przy ul. Piotrkowskiej 77 ponownie znajduje się w zasobach miasta, zarządzanych przez spółkę Łódzkie Nieruchomości.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.