Jelentős bővítést jelentett be a kormány a megújuló energia területén, miközben új pályázatokkal és hálózatfejlesztésekkel erősítenék az ellátásbiztonságot.

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiaforrásokkal – mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

A gazdasági és energetikai miniszter közösségi oldalán bejelentette:

2030-ig, uniós támogatással a jelenlegi szint több mint tízszeresére nőhet a szélerőművek kapacitása Magyarországon.

Mint fogalmazott, ez komoly előrelépés, hiszen a szélerőművi teljesítmény 2016 óta 330 megawatt körül stagnált, „gyakorlatilag be volt fagyasztva”. Az elmúlt években ugyan dinamikusan bővült a zöldenergia-termelés, de ennek döntő részét a napenergia adta.