Fotó:
Németh Dániel/444
„2030-ig az Európai Unió támogatásával a jelenlegi kapacitás több mint tízszeresére növeljük a magyarországi szélerőművi kapacitásokat” – jelentette be Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter a Facebookon.
Azt mondja, ez jelentős előrelépés, hiszen a szélerőművek teljesítménye 2016 óta „gyakorlatilag be volt fagyasztva”. Ugyan az elmúlt években dinamikusan nőtt a zöld energiatermelés, ennek döntő részét a naperőművek adták. Kapitány szerint a valóban biztonságos energiaellátáshoz több lábon kell állni, és a szél- és naperőművek jól kiegészítik egymást.
Első lépésként augusztus 31-én pályázatot hirdetnek legalább 700 megawattnyi új szélerőművi kapacitás csatlakoztatására, ami önmagában több a ma működő kapacitás kétszeresénél, és „közel egymilliárd eurónyi beruházást jelent Magyarország számára”.








