Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Augusztus 31-én a kormány szélerőmű-pályázatot ír ki, hogy legalább 700 megawattal bővítsék a termelést – mondta Facebookon megosztott videójában Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.Azt mondta, hogy az elmúlt években ugyan sokat fejlődött az ország megújulóenergia-ellátása, de ez nagyrészt napelemekről szólt, a szélenergia kapacitása Kapitány szerint 2016 óta 330 megawattos szinten marad.A pályázatot ugyan augusztus 31-én írják ki, de a tervezetet már július közepén társadalmi egyeztetésre bocsájtják. A projekthez az energiahálózatot is fejleszteni kell, EU-s támogatással másfél milliárd eurót fordít erre a kormány. A terv az, hogy 2030-ig a jelenlegi kapacitás több mint tízszeresére növeljék a szélenergia-kapacitást.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek