Facebook-posztban reagált Kiss László óbudai polgármester arra, hogy kedden őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét, a Nemzeti Kulturális Alap volt alelnökét.

Kiss azt írta: már 2024-ben büntetőfeljelentést tett, mert álláspontja szerint az NKA és más állami források felhasználásával vett részt az ellene folyó kampányban egy civil szervezet.

Azt megelőzően szám szerint két személyes – az online világban és a kerületi nyilvános médiafelületeken is – lejárató kampány folyt ellenem. Ezeknél sokszor ugyanez volt az impresszum: az Összefogás Óbudáért Egyesület

– írta a polgármester.

Kiss szerint Hadházy Ákos is több alkalommal beszélt arról, hogy az NKA és a Városi Civil Alap pályázatai tiltott pártfinanszírozás eszközei is lehetnek. A polgármester a posztban azt is felvetette, hogy az ügyészség részéről „kormány felé történő vádalku kísérletét” láthatjuk.