A bíróság politikai döntést hozott, véleményem szerint törvénytelen döntést hozott
– ezt mondta az RTL Híradónak Bús Balás a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) volt alelnöke, egyben Óbuda korábbi fideszes polgármestere a Kecskeméti Járásbíróságon, ahol – ahogy azt lapunk megírta –, 30 napra elrendelték a letartóztatását.
A politikus – akit vezetőszáron, bilincsben vezettek – közölte, egyáltalán nem megalapozott a bíróság döntése, ő ugyanis részletes vallomást tette, és mindenben együttműködött. Azt mondta:
Semmit nem követtem el, soha semmilyen bűncselekményben nem vettem részt, és soha olyan döntést nem hozott, ami törvénytelen lett volna.
Arra, hogy ki adott utasítást a támogatások megítélésére nem kívánt válaszolni, ahogyan arra sem, hogy az NKA-t még miniszterként felügyelt Hankó Balázs adott-e utasítást neki.












