Opinie na temat lekarzy są niesprawiedliwe. Przez pryzmat odsetka, który zarobił najwięcej, jest postrzegana cała grupa zawodowa - mówi Wojciech Jerzy Florjański, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Dr n. med. Wojciech Jerzy Florjański, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej: - To, co ukazało się w mediach, dla nas również jest pewnym ekstremum. Zarobki przeciętnych lekarzy tak nie wyglądają. To trudny temat, z którym musimy się zmierzyć. Lekarze powinni na pewno zarabiać godnie, jednocześnie jednak na takim poziomie, by to było odpowiednie dla całego systemu.

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.

Materiał promocyjny

zwolnienia