Varga Jennifer / 24.hu
Balla György és Gulyás Gergely beszélget az Országgyűlés alakuló ülésén.
Fideszes, KDNP-s és Mi Hazánk-os képviselőket kérdeztünk arról a tiszás javaslatról, amely tizenkét évben maximálná azt az időtartamot, amíg valaki országgyűlési képviselőként dolgozhat. Amíg Balla György és Pócs János diktatúrát emleget, Lázár János szerint akár megfontolható is lenne az ötlet, de csak a Fidesz vezérkarának szóló üzenetet lát mögötte.
Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban
– ezt Lázár János volt építési és közlekedési miniszter – mondta a 24.hu-nak a képviselői mandátum 12 évben történő maximalizálásának lehetőségéről.











