Miután Magyar Péter bejelentette, hogy 12 évben korlátoznák a képviselői mandátumot, megkérdeztük Gulyás Gergelyt, a Fidesz frakcióvezetőjét, hogy mit gondol a tervezett intézkedésről.
Gulyás azt mondta, hogy elolvasta a törvényjavaslatot, és szerinte az „a Tisza Párt szokásával szemben” nem visszamenőleges hatályú, hanem csak a jövőre vonatkozik. Viszont elismerte, hogy a miniszterelnök beszédéből az ellenkezője következett. Szerinte emiatt lehet, hogy hamarosan módosító indítványt nyújt be a Tisza.
Amennyiben a jogszabály Magyar Péter beszédének megfelelően a már parlamentben eltöltött éveket is beleszámítja a 12 évbe, a rendelkezést „nagyon rossznak” tartja majd.
„Antidemokratikus dolog, hogy olyan képviselőket tiltanak el az indulástól, akiket a saját választókerületükben hétszer vagy nyolcszor megválasztottak. Amikor a kétharmados többség úgy gondolja, hogy okosabb a népnél, és ezért nem akarja, hogy a nép esetleg harmadszor is megválassza ugyanazt a képviselőt, az egy demokráciakorlát.”
Bár a korlátozással nem ért egyet, szerinte nem ez lesz az ország legnagyobb problémája, hogy a rendelkezés jó vagy rossz.








