Ha jól értem, soha többé nem indulhatok országgyűlési választásokon a saját hazámban?– fakadt ki a Facebookon az MSZP egykori társelnöke, volt országgyűlési képviselője, Kunhalmi Ágnes arra reagálva, hogy Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: 12 évben maximálnák a friss Alaptörvény-módosító javaslatukban az országgyűlési képviselői megbízatás összes időtartamát, vagyis valaki legfeljebb 3 ciklust tölthet a Parlamentben, és ebbe beleszámít az 1990 óta képviselőként eddig eltöltött idő.Mivel Kunhalmi Ágnes 2014 óta éppen három egymást követő ciklusban volt már képviselő, 2030-ban már nem indulhatna újra. Most pedig azért nem tagja az Országgyűlésnek, mert ugyan eredtileg függetlenként el akart indulni a budapesti 8-as egyéni választókerületben, de 8 nappal az áprilisi voksolás előtt visszalépett. https://hvg.hu/itthon/20260404_kunhalmi-agnes-visszalep-a-valasztastolKunhalmi most Magyar Péter egy korábbi, még az egyik kampánygyűlésen tett kijelentésére emlékeztetve megjegyezte: azt ígérte a miniszterelnök, hogy nemcsak megemeli a kalapját azok előtt, akik visszaléptek, de nekik lesz erkölcsi alapjuk arra is, hogy „újra elinduljanak”.Az MSZP volt társelnöke most úgy érzi, „a miniszterelnök nem bízik eléggé az őt megválasztó népben, hogy az képes lenne dönteni a következő választáson, hogy képes lenne a Fideszt újra meg újra legyőzni, vagy hogy egy körzetben kit szeretne magának képviselőnek.” Hozzátette: sosem lesz tartósan demokratikus, jogállami, polgári öntudata a magyar társadalomnak, ha mindig a feje felett hatalomtechnikáznak,ez sem Orbántól, sem senki mástól nem tűrhető el.A korrupciót és a fideszes oligarchákat el kell számoltatni, erre megvan minden eszköz, most már fel fog állni a Magyar Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal is, csatlakoztunk az Európai Ügyészséghez is, de a „tisztítótűz” nem lehet öncélú politikai tisztogatás – folytatta Facebook-posztját Kunhalmi, aki jelezte: „nem mi vagyunk az ellenfél, hanem azok, akik szétlopták az országot, és visszaéltek a hatalmukkal”.Ahogy arról a HVG is írt, nemcsak Kunhalmi nem térhetne vissza a Parlamentbe a 12 éves limit bevezetése esetén, hanem a jelenlegi, 52 fős Fidesz-KDNP-frakcióból 2030 után 22 képviselő sem folytathatná a munkát, köztük a frakcióvezető, Gulyás Gergely. De 2030-tól más, civil állás után kellene néznie Budai Gyulának, Kocsis Máténak, Lázár Jánosnak, Németh Zsoltnak, Szijjártó Péternek, Rétvári Bencének és Simicskó Istvánnak. https://hvg.hu/itthon/20260622_parlament-kepvisel-kovetkezo-valasztas-indulas-alaptorveny-modositas-harom-ciklus-maximumNyitóképünkön Kunhalmi Ágnes a Parlamentben. Fotó: HVG / Túry Gergely
Kunhalmi Ágnes kiakadt, ezt a korlátozást nem tűri el Magyar Pétertől
Ha a Tisza terveinek megfelelően az Alaptörvénybe írják az összesen 12 éves országgyűlési képviselőiségi limetet, az azt jelentené, hogy a Tisza esélyeit javítandó, tavasszal visszalépett Kunhalmi Ágnes sem lehetne többé képviselő.












