A fideszes politikus azonban azt nem tudja, mit kezd majd azután, hogy előzetes ígérete szerint jövőre elköszön a parlamenttől.
-Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban – mondta a 24.hu-nak Lázár János volt építési és közlekedési miniszter azután, hogy a Tisza Párt bejelentette, Alaptörvényt módosítana, mégpedig úgy, hogy ennek eredményeként újabb mandátumért már nem indulhatna olyan országgyűlési képviselő, aki három teljes ciklusnyi időt, azaz 12 évet kitöltött a parlamentben.Hétfőn gyűjtést közöltünk arról, kik nem indulhatnának el a következő választáson, ha elfogadjál a módosítást: https://hvg.hu/itthon/20260622_parlament-kepvisel-kovetkezo-valasztas-indulas-alaptorveny-modositas-harom-ciklus-maximumLázár az elszámoltatásról is beszélt a lapnak, reagálva arra, hogy Magyar Péter miniszterelnök hétfőn „Tisztítótűz” -műveletként jellemezte parlamenti felszólalásában azt a 47 törvényt érintő jogszabály-módosítást, amellyel létrehoznák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt.A kormány és a Tisza-többség láthatóan úgy döntött, hogy leszámol a fideszes képviselőkkel. Ennek része az elszámoltatásnak nevezett vendetta, aminek állok elébe – mondta a fideszes politikus, és hozzátette: várja az elszámoltatást, amikor személyesen rá kerül a sor.Lázár egy évre vállalta a képviselőséget az Országgyűlés Fidesz-frakciójában, és mint a 24.hu-nak elmondta, fogalma sincs arról, mit kezd majd azután, hogy elköszön a parlamenti munkától. „51 évesen jó fejest ugrani a bizonytalanba” – tette hozzá a politikus. https://hvg.hu/itthon/20260619_parlament-orszaggyules-lazar-janos-szijjarto-peter-hianyzasNyitókép: HVG / Cabrera Martin










