Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A kormány és a Tisza-többség láthatóan úgy döntött, hogy leszámol a fideszes képviselőkkel. Ennek része az elszámoltatásnak nevezett vendetta, aminek állok elébe– mondta a 24.hu-nak Lázár János volt építési és közlekedési miniszter, a fideszes politikus azt mondta a lapnak, hogy nincs takargatni valója. Lázár arra reagált, hogy Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a parlamentben meghirdette a Tisztítótűz-műveletet. „Várom az elszámoltatást, amikor személyesen rám kerül a sor” – mondta.Az ellenzéki politikus nem tartja ördögtől való dolognak a képviselői mandátum 12 évben történő maximalizálását sem, azt mondta, főleg akkor nem, ha „lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban”.Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője európai viszonylatban példátlannak nevezte a tervezett mandátumkorlátozást, ami szerinte „a politikai ellenfél alkotmányos eszközökkel való kiiktatását jelentené.” Pócs János pedig azt mondta, szerinte csak diktatúrában fordulhat elő, hogy nem a választópolgárok döntik el, kiből lehet, és kiből nem lehet képviselő.A mandátumkorlátozásról megkérdeztük a legrégebbi képviselőt, Németh Zsoltot, aki 1990 óta képviselő, a Telex kérdésére ennyit válaszolt: „Nem értek vele egyet, a választójog indokolhatatlan korlátozása”.Magyar Péter hétfőn, a parlament rendkívüli ülésén jelentette be, hogy elindítják a Tisztítótűz-műveletet, és „megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától”. Az Alaptörvény módosításával kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését, és tizenkét évben korlátoznák az országgyűlési képviselői mandátumot. Ha életbe lépne a Tisza 12 éves képviselői mandátum-korlátozása, a Fidesz közel a frakciója felét elveszítené.„A mai napon az egész ország végérvényesen megtudhatta és megláthatta, hogy a miniszterelnöknek elment az esze” – reagált Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója a kormány mandátumkorlátozásra vonatkozó terveire a Facebookon. „A Fidesz felszólítja a kormányfőt, illetve a mögötte álló parlamenti többséget, hogy a Rákosi-korszakot idéző fenyegetőzést és a félelemkeltést hagyják abba, és térjenek vissza a Magyarországhoz méltó, higgadt, nyugodt polgári kormányzás gyakorlatához”, írták.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek