Magyar Péter hétfőn az Országgyűlésben bejelentette az Alaptörvény 17. módosítását, ami tartalmazza Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszűnését, a 70 év feletti alkotmánybírók nyugdíjazását – amivel Polt Péter AB-elnököt is kipöckölnék a székéből –, és az országgyűlési képviselők mandátumának három ciklusban történő korlátozását.

A kormány a weboldalán társadalmi egyeztetésre bocsátotta a javaslatot Az eddigi véleményekből úgy tűnik, a hozzászólók nagytöbbsége egyetért a képviselői ciklus maximálásával.

Az Alaptörvény 17. módosításához érkezett 10 ezer észrevétel 95 százaléka támogatja a képviselői mandátum hosszának korlátozását

– írta Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök. A kormany.hu-n szombatig várják a további véleményeket.

Ez lenne a lex Fidesz?