Teljesen leállította Németországban a vasúti közlekedést a Deutsche Bahn, miután hiba lépett fel az egyik informatikai rendszerben.

Meghibásodás történt a vonatok és a forgalomirányítás közti kommunikációt biztosító GSM-R rendszerben kedd éjjel, ezért a Deutsche Bahn (DB) leállította a közlekedést a németországi vasúti hálózaton – írja a Deutsche Welle.A hiba megjelenésének idején nyílt pályán tartózkodó vonatokat jelenleg igyekeznek a lehető legnagyobb biztonságban eljuttatni a legközelebbi állomásig, hogy az utasok elhagyhassák a szerelvényt. Ahol tudnak, alternatív közlekedési lehetőséget biztosítanak.A német vasúttársaság szakemberei közben próbálják megoldani a problémát, melynek elhárításáig a vonatok nem haladhatnak tovább. A Die Welt azt írja, ha sikerül is gyorsan úrrá lenni a helyzeten, reggelig járatkimaradásokra és jelentős késésekre kell számítani országszerte.Helyi sajtóbeszámolók szerint a hiba nemcsak a távolsági vonatokat érinti, több nagyvárosban megálltak a helyi (S-Bahn, U-Bahn) és régiós járatok is.Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hozzászólások