Informatikai zavar miatt kedd este országosan le kellett állítani a Deutsche Bahn vonatközlekedését Németországban – írja a BBC.

A német vasúttársaság minden vonatot az állomásokon tartott, miután meghibásodott az ország digitális vasúti rádióhálózata. A vonatok több mint két és fél órán át álltak, a hiba pedig jelentős késéseket és járattörléseket okozott. A Deutsche Bahn később azt közölte, hogy sikerült azonosítani és elhárítani a hibát, a közlekedés pedig fokozatosan újraindul.

Informatikai szakértőink fáradhatatlanul dolgoztak a probléma megoldásán – sikerrel. A zavart gyorsan elhárítottuk, a közlekedés most fokozatosan újraindul

– közölte a német vasúttársaság, amely megköszönte az utasok türelmét.

A fennakadást a GSM-R nevű vasúti kommunikációs rendszer hibája okozta. Ez az a vezeték nélküli rendszer, amelyen keresztül a mozdonyvezetők és a forgalomirányító központok tartják egymással a kapcsolatot. A Deutsche Bahn szerint a zavar a belső kommunikációs csatornákat érintette.