„Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat, a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban” – jelentette be Magyar Péter a parlamentben egy válaszában, majd kiposztolta a Facebookra is.

Fotó:

Bankó Gábor/444

Ez három embert érint: Novák Katalint, aki a kegyelmi botrányba bukott bele, Schmitt Pált, aki a plágiumügye miatt mondott le, illetve Sulyok Tamást, akit egy egyszerű Alaptörvény-módosítással foszt meg a hivatalától a Tisza. Az érintettek milliós tételtől eshetnek el.

A 2010-es kormányváltás után tette lehetővé a Fidesz, hogy minden volt elnök kapjon juttatást, tekintet nélkül arra, hány évig volt elnök. Ez Schmitt Pálnak jött először jól, aki 2012 áprilisában mondott le.