Magyar Péter azt kéri az ellenzéki képviselőktől is, hogy támogassák a Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrejöttét.

Szerinte V. Németh Zsolték semmit nem tettek az azbesztszennyezéssel kapcsolatban, pedig már év elején értesültek a problémáról.

Aki nem érzi magát maffiózónak, ne vegye magára!

– mondta.

Két része lesz a hivatalnak: a büntetőeljárást megelőző ügycsoport kockázatelemzéssel fog foglalkozni. Ha úgy ítéli meg, elindítja az eljárást, de ha szükséges, átfordítja azt büntetőeljárásba. Azt is ismertette: négy elnökhelyettese lesz a hivatalnak: három ügyész és egy korábbi adóhivatali szakértő – ha megszavazzák.