Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Több részletet is elárult arról Magyar Péter hétfőn a parlamentben, hogyan fog működni a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal. A miniszterelnök azt mondta, a hivatal működéséhez a legjobb szakemberekre van szükség, hogy felszámolják a maffiát. A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal elnöke és négy elnökhelyettese a nap 24 órájában különleges rendőri védelem alatt fog állni.„A vagyonvisszaszerzési hivatalba az ország legjobb szakembereit fogjuk hívni. Nem önt, Pócs képviselő úr” – mondta Magyar Pócs Jánosnak. „Aki közvagyonból gazdagodott meg, készítse össze a papírjait, és kezdje gyártani a magyarázatokat” – üzente Pócs János mellett az olyan képviselőknek, mint Lázár János vagy Szijjártó Péter.Magyar arról is beszélt, hogy a hivatalnak széles jogkörei lesznek. Lesz egy büntetőeljárást megelőző ügycsoport, ők kockázatelemzést fognak végezni, így betekinthetnek bankszámlákba, nyilvántartásokba, hivatalos iratokba. „Fogja tudni használni a rendőrség erőit, az ügyészséget, a NAV-ot, minden ilyen rendvédelmi szervezetet.”A hivatal működéséről Magyar azt mondta, ha úgy ítéli meg, hogy közvagyonvédelmi eljárást kell indítani, azt indítja el. Ha viszont bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúja fennáll, büntetőeljárást is indíthat.A miniszterelnök bejelentette: a korupcióellenes hivatalnak egy elnöke és négy elnökhelyettese lesz. Az elnökhelyettes-jelöltekről már mondott is pár konkrétumot. Ha megnyeri a pályázatot, egyikük egy neves NAV-os pénzügyőr lehet majd. A másik három elnökhelyettes külön-külön feladatokat kap majd. Egyikük az ügyek nyomozati szakaszáért, másikuk a vádemelésért, a harmadik elnökhelyettes pedig a fellebbvitelért fog felelni. Magyar azt mondta, a hivatalnak arra is lesz lehetősége, hogy bizonyos ügyeket magához vonjon, akár az MNB-alapítványok ügyét is.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek