Ezzel is elősegítve azt, hogy ne szilárdulhasson meg olyan hatalmi berendezkedés a jövőben, mint a megelőző kormányok alatt voltak. Magyar meglátása szerint a fideszes képviselőket eddig ez a pont izgatta fel a leginkább.
Magyar szerint Magyarországnak szüksége van egy olyan alkotmányra, amit politikai oldalaktól függetlenül a magukénak érezhetik az emberek, ami túlé majd képviselőket és miniszterlenököket is. A miniszterelnök már most rögzíti, hogy az alkotmányozás sok időt vesz majd időben, de szerinte ez így van jól, mert nem maguknak, hanem Magyarországnak írják.
A szicíliai maffia példájához visszatérve ezután kijelentette, hogy a Vagyonvisszaszerzési Hivatal elnöke és elnökhelyettesei rendőri védelem alatt fognak állni, mert tudják, hogy a maffia nem fogja megadni magát.











