Érdemi javaslatok érkeznek az alaptörvény-módosításra a társadalmi egyeztetés során – erről beszélt Magyar Péter az ATV-nek adott interjújában. Példaként említette, hogy jött olyan javaslat, hogy a ma bejelentett intézkedés, ami szerint 12 évben korlátoznák az országgyűlési képviselők mandátumát, egyes beérkezett vélemények szerint leszállítható lenne 8 évre is.
„Most megvan a lehetőség” – mondta a miniszterelnök annak kapcsán, hogy megalakítják a vagyonvisszaszerzési hivatalt. Ez a hivatal „tényleg mindennek utána megy, a legjobb nyomozók lesznek benne” – folytatta.
A vagyonvisszaszerzési hivatal pontos tájékoztatást fog kapni a NAV-tól minden adóévben azokról a cégekről, amelyeknek a teljes éves bevételük 75 százaléka közbeszerzésekből származik. Ha pedig annak a veszélyét látja, hogy ezek az összegek vagy egy részük „eltűnik”, akkor állami felügyelet alá vonhatja ezeket a cégeket a hivatal. Öt évre visszamenőleg tud a NAV erről információkat adni.
A hivatalban nem csak nyomozók lesznek, hanem elemzők, könyvvizsgálók, adószakértők is dolgoznak majd benne – ismételte el Magyar a 444-nek adott interjúban is elmondottakat. „Minden oligarcha érezze ennek a hivatalnak a súlyát” – mondta Magyar Péter. Az Országgyűlés fogja létrehozni és az alkotmányügyekért felelős bizottsága civil szervezetek bevonásával fog kiírni pályázatot a hatóság vezetésére.














