Magyar Péter szerint vérlázító, ahogy az ellenzék reagált a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítására vonatkozó konkrét javaslatára.
Aki nem maffiózó az nem veszi magára az inget. De valahogy mindenki magára vette, még a Mi Hazánk is, nem tudom, miért
– mondta erről a miniszterelnök.
Ígérete szerint mindenki ugyanolyan elbánásban fog részesülni, a Tiszások is. A cél szerinte az, hogy olyan hivatal épüljön, ami teljesen független legyen a kormánytól és a pártoktól. Szerinte az, hogy a vezetőjét hat évre választják és nm újraválasztható, garanciát jelent majd erre.
Magyar Péter azt mondta, hogy szerinte óriási büszkeség lesz ennél a hivatalnál dolgozni, és mindent megtesznek azért, hogy kevesebb áldozattal járjon a működésük, mint az olasz maffiaellenes ügyészek és vizsgálóbírók munkája.














