„Tudtam, hogy nincs könnyű helyzetben az ország, tudtam, hogy nagyon nehéz helyzetben van a gazdaság, a költségvetés és úgy általában a társadalom, de az ügyek hordereje, sűrűsége, mélysége még engem is meglepett” – mondta Magyar Péter a 444-nek adott interjúban arra, hogy képzelte ezt a „melót.” A miniszterelnököt Czinkóczi Sándor kérdezte. Magyar szerint bárhova nyúlnak, mindenhol a lopás minősített esete látszik. „Ha ezt nézzük, akkor nyilván annál is nehezebb, mint gondoltuk.”

Azután jött be a stúdióba, hogy a parlamentben részletesen beszélt a Sulyok Tamás leváltását is lehetővé tévő 17. alaptörvény-módosításról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállításáról.

Forrás

Bár már az első Partizán interjúban beszélt arról, hogy gyorsan összeomlik az Orbán-rendszer, arra talán még ő sem számított, hogy ez ilyen gyorsan bekövetkezik. Emögött két okot lát, az egyik, hogy becsapták magukat: miközben szerinte a Fidesz vezérkara látta, hogy állnak, azt állították, hogy győzni fognak. Egy ilyen helyzetben mindig jobban fáj a vereség. A másik, hogy a tőkésosztály „nem nemzeti és nem segít”, amikor baj van.

Magyar szerint azon az oldalon is szükség van a tisztulásra. „Amíg Gulyás Gergő és a többi, magát becsületesnek tartó fideszes nem tudja rávenni Orbán Viktort meg a körét és ezeket az üzleti köröket, hogy felelősséget vállaljanak a politikai döntésekért, az ipari méretű korrupcióért, az uniós pénzek haza nem hozataláért, az eladósításért, a közszolgáltatások leamortizálásáért, addig nincs kiút.”