A köztársasági elnökről a 24.hu újságírója azt kérdezte, hogy
az új alkotmányban tervezik-e megerősíteni a köztársasági elnök felhatalmazását,
és a miniszterelnök személy szerint mit gondol a közvetlen köztársaságielnök-választásról.
A miniszterelnök válaszában azt mondta, szeretnének olyan köztársasági elnököt találni az átmeneti időszakra, aki nem báb. Sulyok Tamás személyére utalva azt mondta, nagyon jól látja bárki, aki jelöltként szóba jöhet, hogy hogyan nem kell köztársasági elnökként működni.
Magyar Péter azt mondta, Sulyok alapvető, az alaptörvénybe foglalt kötelezettségeinek sem tett eleget.









