Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat, a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban

– jelentette ki új bejegyzésében Magyar Péter, megismételve azokat a gondolatokat, amelyeket a parlamentben Bóka János fideszes képviselőnek mondott a keddi ülésen.

Az Országgyűlés mai ülésén Bóka a Rákosi-rendszerhez hasonlította a Tisza-kormány intézkezéseit, és fájlalta, hogy az uniós pénzek hazahozásához szükséges törvénycsomagot nem küldték meg véleményezésre az Országos Bírói Tanácshoz. Erre válaszolta a miniszterelnök egyebek mellett azt, hogy „a Fidesszel ellentétben” a mostani kormánypárt társadalmi egyeztetésre bocsátotta a törvényjavaslatait, amelyekre állítása szerint több ezer észrevétel érkezett. Ezek között említette, hogy a képviselői mandátum felső határa 12 év helyett 8 év legyen, hogy csökkentsék az alkotmánybírói mandátum időtartamát tizenkét évről kilenc évre, illetve azt, hogy ne járjon életük végéig az államfői juttatás azoknak a volt köztársasági elnököknek, akik nem töltötték ki a mandátumukat. Magyar elmondta még, hogy ezeket a javaslatokat megfontolják, az ideje azonban ekkor lejárt. A jelek szerint ugyanakkor a köztársasági elnökök juttatásaira vonatkozó kitételt máris megfontolták.