A miniszterelnök bejelentette, hogy pártja javaslatot nyújt be a köztársasági elnöki juttatások módosításáról.

„Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat, a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban” – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök a közösségi oldalán kedden.A kormányfő azután vetette fel a témát, hogy hétfőn Tisztítótűz művelet néven intézkedéseket jelentett be az Országgyűlésben, ezzel egy időben pedig a kormány közzétette honlapján azt az Alaptörvény-módosítást, amely révén elmozdítaná Sulyok Tamás államfőt a pozíciójából. https://hvg.hu/itthon/20260622_sulyok-tamas-koztarsasagi-elnok-eltavolitas-alaptorveny-modositas-magyar-peter-parlamentAmennyiben azonban a Magyar által kedden belengetett javaslatot elfogadja a parlament, az nemcsak az addigra esetlegesen elmozdított Sulyok Tamásra fog vonatkozni, hanem két elődjére is: Schmitt Pál a plágiumbotránya miatt mondott le bő másfél évvel a kinevezése után 2012-ben, Novák Katalin pedig a kegyelmi botrányba bukott bele, és mondott le szintén bő másfél év után 2024-ben.A köztársasági elnökök a jelenlegi jogszabályok szerint élethosszig tartó juttatásban részesülnek, sok minden más mellett lakást is igényelhetnek. 2024 eleje és 2025 vége között összesen 780 millió forintot fordítottak Schmitt Pál, Áder János, valamint Novák Katalin juttatásaira. Erről az alábbi cikkünkben írtunk bővebben: https://hvg.hu/360/20251220_ader-janos-schmitt-pal-novak-katalin-koltsegek-aram-gazszamla-juttatasokA nyitókép forrása: Novák Katalin / Facebook