Facebook-oldalán reagált Fülöp Botond, a Vidéki Prókátorként elhíresült ügyvéd Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya nyílt levelére, melyben a fideszes politikusok arra szólították fel a NER oligarcháit, hogy tartsák életben a „konzervatív médiát”.A levelet „kiegészítve szükségesnek tartom felhívni a leendő mecénások figyelmét arra a körülményre, hogy ezentúl a sérelemdíjakat és a perköltségeket is lesznek majd szívesek kifizetni, mert mi a közös pénzünkből ehhez már nem igazán érzünk kedvet, úgyhogy nem is fogjuk megtenni” – írta ehhez kommentárként a Vidéki Prókátor. https://hvg.hu/360/20260617_mediaworks-fidesz-media-ripost-bors-metropol-pesti-sracokHozzátette, a megítélhető sérelemdíjat egyébként véleménye szerint „brutális mértékben” kéne megemelni, hogy „valóban elgatyásodjon az, aki nagy nyilvánosság előtt, szándékosan, vagy a tőle elvárható gondosság követelményét súlyosan sértő módon más emberi méltóságát, jó hírnevét, vagy becsületét sérti”.A kedden közzétett nyílt levélben a két fideszes politikus úgy fogalmaz „Úgy véljük, nem csak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett”. https://hvg.hu/360/20260528_202622-fulop-botond-videki-prokator-portre-interju-hvg„Az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlanak. Családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba” – állapítják meg, hozzátéve: „A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert. Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hátát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, a sajtó munkatársainak is.”Ferencz Orsolya egykori űrügyi kormánybiztos, a választási vereség óta a párt egyik leghangosabb belső kritikusa, de Navracsics Tibor is többször kritikával élt pártja felé, a Fidesz kongresszusa után például arról beszélt, a legfontosabb kérdés nem dőlt el. https://hvg.hu/itthon/20260614_navracsics-kongresszus-ertekeles-orban-fiatalitasNyitókép: Ruprech Judit
A Vidéki prókátor a NER-oligarcháknak írt levélre: A sérelemdíjakat és a perköltségeket is lesznek majd szívesek kifizetni
Üzenete a leendő mecénásoknak Fülöp Botond.










