Nemrég ön és Ferencz Orsolya közösen írtak egy nyílt levelet, amely a jobboldali, konzervatív médiával volt kapcsolatos. Mi volt a céljuk? Mit szeretnének elérni?

Erről is kérdezte a hamarosan hetilappá alakuló Magyar Nemzet Navracsics Tibort, miközben éppen széthullik a Fidesz médiabirodalma. A politizálástól mégsem visszavonuló volt miniszter a NER és az oligarcha szókapcsolatot gondosan kerülve készségesen elmagyarázta. Navracsics Tibor előzőleg elismerte, hogy a Fidesz elveszítette kapcsolatát a polgársággal (középosztállyal, értelmiséggel), érthetetlennek nevezte, hogy a kormányváltás után az általuk felemelt nemzeti tőkések nem segítenek nekik a polgári Magyarországot fenntartani.

Ferencz Orsolyával azért kértek pénzt, mert ki akarták fejezni értetlenségüket,

hiszen az elmúlt 16 évben egy nagyon erős középosztályosodási és polgárosodási folyamat is zajlott, amelynek az egyik eredménye egy látható nemzeti tőkés közép- és felső középosztály kialakulása volt.

A jelek szerint ő is figyeli a legvagyonosabbak gyarapodását. Arra hivatkozott, hogy a nemrég publikált gazdaglistán jól látszik, hogy