„Úgy véljük, nem csak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett.” – írja kedden közzétett közös nyílt levelében Navracsics Tibor volt miniszter és a választás után a Fideszen belül az egyik leghangosabb belső kritikus egykori űrügyi kormánybiztos, Ferencz Orsolya. https://hvg.hu/360/20260617_mediaworks-fidesz-media-ripost-bors-metropol-pesti-sracok„Az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlanak. Családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba.” – állapítják meg, hozzátéve: „A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert. Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hátát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, a sajtó munkatársainak is.” https://hvg.hu/itthon/20260617_ferencz-orsolya-fidesz-kongresszus-orban-viktorÚgy véljük, most kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését.– szólította meg Ferencz és Navracsics a NER oligarcháit – akiket Orbán Viktor is mindig nemzeti nagytőkésnek hívott –, és megjegyezték: „Arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához!” Az aláírók nemcsak kérnek, el is várnak, mert úgy folytatták:Elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában vállaljanak érdemben felelősséget! https://hvg.hu/360/20260521_hvg-tota-w-arpad-mediatajkep-csata-utanNyitóképünkön Ferencz Orsolya. Fotó: Telex / YouTube
A NER oligarcháitól várja a „konzervatív média” életben tartását Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya
Közös nyílt levelet írt a volt miniszter és a Fideszt a vereség után élesen bíráló egykori kormánybiztos.








